Sıkça Sorulan Sorular

Tek uçuşta (10-12 dk arası) 16 dönüme kadar ilaçlama yapılabiliyor. Gerçek performans ise ekin türüne, arazi yapısına, hava şartlarına ve ilaç türüne göre değişebiliyor.

Cihazlarımızın üzerinde ön arka kamera ile ön arka aydınlatma lambaları bulunmaktadır. Söz konusu donanımlarla gece operasyonları rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

Hayır, yalnızca İHA2 ehliyetine sahip olmanız ve gerekli izinleri sağlamış olmanız yeterlidir. Detaylı bilgi için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü İnsansız Hava Aracı Talimatnamesi’ni inceleyebilirsiniz.

İstenen nozül çapı takılabileceği gibi, kendi yaptığımız testleri baz alarak 0.2 mikronluk nozüllerin en yüksek ilaçlama performansını sağladığını söyleyebiliriz.

Tam yükle standart olarak sunulan piller ile 11-12 dakikaya kadar uçuş süreleri mümkün olmaktadır.

Yerli bir üretici olduğumuz için cihazımız ile alakalı her parçayı stokta tutuyor ya da hızlı bir şekilde üretebiliyoruz. Bu konuda, en geç 4 iş günü içerisinde cihazı teslim etme/arızayı giderme taahhütümüz vardır.

Kastedilen ilaçlama yapılacak arazinin tanımlanması ise, evet, hızlı bir şekilde arazinizin şeklini Raven TAR16 ile oluşturabilirsiniz. 3 boyutlu detaylı arazi oluşturmak da mümkün olmakla birlikte bu iş için daha uygun olan Raven Base cihazımızın kullanılmasını önermekteyiz.

Her cihaz tesliminde müşterilerimize bir eğitim veriyoruz, ancak verdiğimiz eğitim cihaz ile alakalı olup lisans yerine geçmemektedir. Lisans için SHGM tarafından onaylanmış eğitim kuruluşlarından biri ile irtibata geçebilirsiniz. Onaylı kuruluşların listesine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Yaptığımız testlerde 50 km/h hızdaki rüzgarlarda dahi başarılı kalkış, uçuş ve iniş yaptığını gözlemledir. Ancak ilaçlama performansı rüzgar ilacı savuracağından, rüzgar hızı çıktıkça azalacaktır.

Elbette. Raven TAR16 hem kalan ilacı hem de batarya seviyesini gözeterek herhangi biri bitmeye yakın olduğunda operasyonu duraklatır ve ilacını/pilini doldurmanız için evine döner. Gerekli servisi yaptıktan sonra ise kaldığı yerden görevine devam eder; böylelikle ilaçlanmamış/fazla ilaçlanmış bir bölge oluşumu engellenir.

Raven TAR16 cihazına talep edildiği taktirde gübreleme mekanizmaları (veya entegrasyon çalışması yapılarak başka mekanizmalar) takılabilir.